Dit artikel is geplaatst op 11-10-2012 om 07:30 en geplaatst in de categorie Knipoog. Reacties op dit bericht kan je volgen via RSS RSS 2.0 feed. Je kunt een reactie geven, of trackback vanaf je eigen website.
Het gebruik van allerlei dieren lijkt erg in trek bij cv-makers. Schreef ik vorige week over de duizendpoot, tal van reacties volgde die in dit verlengde liggen. De spin in het web! Het schaap met de 5 poten! De werkmier! De bezige bij! Zelf gebruik ik in functieprofielen nog wel eens de Giraffe. Met de poten in de modder en het hoofd boven het maaiveld. Vergelijkbaar met de helicopterview! Tenenkrommend leuk.
Waar komen al deze dierenmetaforen vandaan? Waarom die fascinatie voor het gebruik van dieren in een cv? Is dit iets van de laatste jaren of wordt dit al lang gedaan? Wat voegt het toe? Dat zou iedere keer de vraag moeten zijn? Zolang je niet solliciteert bij Burgers Zoo, Artis of de Apenheul, niet veel.
De dierencv-dooddoener heeft mijn aandacht getrokken. Welke zijn er nog meer? Wat is de leukste? Beter, de slechtste? Deze week een oproep om de allerslechtste dierenmetafoor in het cv op te sporen. Natuurlijk wordt er een prijs uitgeloofd voor de leukste (=slechtste) inzending. Wat? Dat laat zich raden. Twee kaarten voor een dierentuin naar keuze (in Nederland) beschikbaar gesteld door Strictly People (=sluikreclame).
Hoe doe je mee? Reageer op deze blog met jouw dierencv-dooddoener en vermeld je naam. Twitter onder #dierencv-dooddoener of mail mij wim@strictlypeople.nl als je niet in het openbaar wilt reageren. Deadline is 11-11, waarbij elke associatie met carnaval gebaseerd is op toeval. Daarna zal een poll uitwijzen welke de leukste is.
2.391 views | Reageer (110 reacties)
















