Dit artikel is geplaatst op 09-05-2012 om 20:55 en geplaatst in de categorie Beleid, vacatures. Reacties op dit bericht kan je volgen via RSS RSS 2.0 feed. Je kunt een reactie geven, of trackback vanaf je eigen website.
Je zou misschien denken dat we er inmiddels aan gewend zijn, het vallen van ons kabinet. Dat het bedrijfsleven zich niet meer van de wijs laat brengen door een kabinet, of geen kabinet. Toch lijkt het er sterk op dat er wel enig schokeffect is, zo blijkt uit het vacaturevolume gemeten door Jobfeed.
Oorzaak en gevolg zijn puur uit cijfers natuurlijk altijd lastig af te leiden, maar in tegenstelling tot de voorgaande twee jaren zien we ineens een enorme trendbreuk in het vacature volume in de maand april.
Daar waar we in 2010 en 2011 nog een mooie stijging zagen t.o.v. van maart (enkele duizenden vacatures) zien we dit jaar ineens een daling van meer dan 10.000 vacatures t.o.v. maart. Met name verkoop en handel (-20% t.o.v. maart) en beleid en bestuur (-16%) zijn sterk gedaald.
De onderstaande grafiek geeft denk ik een goed beeld van wat bedoeld wordt met een trendbreuk.
Is dit nu volledig te wijten aan het mislukken van het overleg in het Catshuis en de nieuwe verkiezingen? Ik zou zo niet 1.2.3. een andere reden weten te bedenken, maar misschien heeft u er een.
In deze onzekere tijden is blijkbaar nog meer onzekerheid een reden om toch weer op de rem te gaan staan. Persoonlijk blijf ik lekker door ondernemen, maar het lijkt er op dat angst ons land blijft regeren.
307 views | Reageer (2 reacties)

















