Dit artikel is geplaatst op 30-12-2009 om 11:14 en geplaatst in de categorie Gaming. Reacties op dit bericht kan je volgen via RSS RSS 2.0 feed. Je kunt een reactie geven, of trackback vanaf je eigen website.
De markt voor video games is in Engeland groter dan die van films, zo blijkt uit de meest recente cijfers van onderzoeksbureau GFK. In het afgelopen jaar (van september tot september) is er in de UK 1,73 miljard pond (1,9 miljard euro) uitgegeven aan video games, meer dan aan film (inclusief bioscoop en DVD verkoop van film). Dat terwijl de Engelse bioscopen hun beste jaar in meer dan 30 jaar hadden. Alleen TV (inclusief de verkoop van TV series op DVD) blijft een grotere markt.
Wat dit wil zeggen? Dat de video gaming industrie definitief zijn plek heeft gevonden in de huishoudens, want voor Nederland liggen dergelijke cijfers niet heel anders.
Met name de Wii, waarvan de groei nu wel afneemt, heeft een groot deel van de gezinnen aan het gamen gekregen. Samen een potje bowlen, tennissen of Mario karten is een familie aangelegenheid geworden. Gaming is enorm geworden onder alle bevolkingsgroepen en leeftijden.
Verschillende soorten gaming
Er zijn natuurlijk verschillende soorten gaming. Van de zware MMROPG games (waar gaming vooral om bekend staat) tot de makkelijk te verhapstukken games van b.v. spelletjes.nl of zylom. Ik heb hier eerder al een aantal stukken geschreven over gaming in recruitment. Persoonlijk verwacht ik veel van mobile gaming in de toekomst (dus op je mobiel, zelf of tegen anderen) mogelijk in combinatie met social gaming (gelinkt aan Facebook of Hyves). Beide hebben ook los van elkaar veel potentieel.
Recruitment implicaties
De recruitment implicaties? Er ligt nog een markt open. Sponsoring van bestaande games (in game advertising) is een mogelijkheid. Dat kan plat adverteren zijn (een reclamebord langs het virtuele voetbalveld), maar ook wat geavanceerder (een recruitment bureau in World of Warcraft voor nieuwe vechters, sponsored by Randstad bijvoorbeeld).
Ook liggen er veel kansen voor eigen games, branded games. Vooral succesvol op dit moment als meerdere partijen samen dit oppakken, bijvoorbeeld vanuit een branche-vereniging om een bepaald beroep te promoten. Maar ook kan je via een game goed laten zien wat bepaalde functies inhouden als je die veel werft en mogelijk zelfs testen (of mensen zelf laten testen) of ze daar geschikt voor zijn.
Gaming is gigantisch, de kansen op recruitment gebied liggen wagenwijd open.
402 views | Reageer (9 reacties)

















Pingback: Tweets die vermelden Gaming is voor… iedereen | RecTec -- Topsy.com