Dit artikel is geplaatst op 15-12-2009 om 08:11 en geplaatst in de categorie Sociale netwerken. Reacties op dit bericht kan je volgen via RSS RSS 2.0 feed. Je kunt een reactie geven, of trackback vanaf je eigen website.
LinkedIN kondigde vandaag op haar blog aan dat men nieuwe zoekopties introduceert, zogenaamde Faceted Based Search opties. Een manier van zoeken waar ik persoonlijk altijd erg blij van wordt. Dit is bijvoorbeeld de manier van zoeken waarop je op reissites je vluchten kan bepalen, hoeveel tussenstops (en tussen haakjes staat hoeveel vluchten er aan voldoen), welke prijsrange (tussen haakjes staat weer het aantal vluchten dat er aan voldoet), etc. Nu kan dit ook met profielen op LinkedIN. Het is nog in bèta, maar even een eerste test.
Ik ben begonnen met een zoekopdracht op account manager, 25 kilometer rondom Utrecht. Tot zover niets bijzonders. Ik krijg de volgende pagina terug:
Maar nu zien we dus aan de rechterkant een aantal criteria waarop we kunnen verfijnen. En dat is nieuw, en dat is leuk!
Zo zie ik dat ik 18 account managers (huidige of vorige functie) in mijn 1e graads contacten zie en bijna 2400 in mijn 2e graads contacten. Maar ook zie ik dat 107 bij KPN werken (currect company), 60 bij ABN AMRO, etc. Ook zie ik de industrie waar men werkzaam is (geweest).
Goed, ik selecteer vervolgens op 1e of 2e graads contact (had ik al eerder kunnen / moeten doen) en dynamisch wordt het zoekscherm aangepast. Ook selecteer ik meteen op iedereen in de staffing & recruitment en HR branche.
Nog steeds een hele rits mensen over, maar het aantal bedrijven is ineens heel anders. Plots heb ik 10 mensen met een Yacht verleden en 3 bij Adecco, Luba, Vitae, YER… Maar goed, bedrijf is even minder relevant.
Op basis van locatie is Utrecht misschien het meest relevante als de baan daar in de buurt is. Dan heb ik 11 connecties over, handig om te weten. Ik kan op basis hiervan heel prettig verder verfijnen.
Mijn conclusie: de interface werkt heerlijk. Het is interactief verfijnen (de zoekopdracht past zich dus automatisch aan als je iets selecteert) en je ziet meteen of een zoekopdracht kansrijk is (hoeveel mensen je over houdt).
Een zeer waardevolle toevoeging voor LinkedIN zoeken.
595 views | Reageer (9 reacties)



















Pingback: Tweets die vermelden LinkedIN komt met Faceted based search | RecTec -- Topsy.com