Dit artikel is geplaatst op 12-11-2009 om 07:45 en geplaatst in de categorie Sociale netwerken. Reacties op dit bericht kan je volgen via RSS RSS 2.0 feed. Je kunt een reactie geven, of trackback vanaf je eigen website.
Afgelopen week was er een meeting op Hyves HQ, waar Yme Bosma een presentatie gaf over waar Hyves nu staat en waar ze heen gaan. Ik was er niet bij, maar de presentatie is duidelijk. Natuurlijk is er meteen kritiek (van andere mensen die er niet bij waren), want Facebook rukt niet voor niets op. Toch blijft Hyves voor mij een hele belangrijke bron voor arbeidsmarktcommunicatie, gezien de cijfers. Even een kort overzicht:
Hyves bestaat 5 jaar, 150 medewerkers, winstgevend en de omzet groeit dit jaar met 25% naar 15 tot 20 miljoen euro. Een blijvertje dus voorlopig.
8 miljoen Nederlanders (dat is de helft van onze totale populatie) heeft een profiel, 3 miljoen zijn dagelijks actief, 5 miljoen maandelijks. Dus een hele grote harde kern (welk TV programma haalt nog 3 miljoen kijkers?), maar de semi actieve schil is een stuk minder actief geworden.
Hyves is als de Galliërs van Astrix en Obelix. Klein in een klein stukje wereld, met een heel groot Romeins leger (Facebook, MySpace) om zich heen. Dat wisten we al n.a.v. het interview met Marc de Vries op DWI.
Er komen relatief gezien meer Nederlanders op Hyves dan Amerikanen op Facebook (wat wil je met zo’n penetratiegraad). De gemiddelde Nederlander op Hyves besteed ruim 5 keer zoveel tijd op Hyves dan de gemiddelde Nederland op Facebook aan Facebook besteed.
September van dit jaar was een recordmaand voor Hyves in activiteit. Krabbels, Tikken, Respect uitdelen, WWW’s invullen, het steeg allemaal hard.
Waar gaat het naar toe met Hyves? Er komt een nieuwe homepage, men zet sterk in op het WK voetbal maar vooral interessant zijn de mobiele ontwikkelingen. En daar kunnen ook recruiters wat mee als ze dat slim aanpakken.
Conclusie
Hyves is voor recruiters in Nederland (nadrukkelijk in Nederland) nog een onmisbare schakel in de arbeidsmarktcommunicatie. Actief recruiten is het niet zo geschikt voor, en wettelijk gezien ook grijs gebied. Maar voor goede acties en op korte termijn ook mogelijkheden met locatie gebaseerde mobiele diensten blijft Hyves iets waar iedereen in de wereld van arbeidsmarktcommunicatie en recruitment naar moet kijken.
972 views | Reageer (View Comments reacties)



(4 stem(men), gemiddeld: 4.25 van de 5)










