Dit artikel is geplaatst op 24-07-2009 om 08:47 en geplaatst in de categorie Personal branding. Reacties op dit bericht kan je volgen via RSS RSS 2.0 feed. Je kunt een reactie geven, of trackback vanaf je eigen website.
Online identiteit is iets lastigs. Ik heb er niet voor niets een boek over geschreven en geef er regelmatig lezingen over. Maar wat elke keer terug komt, in mijn boek, mijn lezingen en de vragen uit de zaal is dat het zo verdomd lastig is om eenduidig te zijn. Want dat wat ik denk bij een bepaalde zin, een bepaald plaatje, een foto, kan iemand anders heel anders zien. Ik gebruik altijd het (waar gebeurde) voorbeeld van een sessie die ik had met het Nederlandse MT van een grote multinational over sociale netwerken.
Op het eind van de sessie (met allemaal 50 plussers) zei man A: ‘Maar waar we het nu nog niet over gehad hebben, is waar Hyves zo handig voor is, het checken van sollicitanten. Want als iemand er dan steeds met bier op de foto’s op staat en zijn krabbels gaan over stappen, hoeft hij bij mij niet meer te komen, dat is een lapzwans. Waarom zijn collega (die naast hem zat) zei: oh, stuur die voortaan door naar mij. Is namelijk totale onzin dat het een lapzwans is, maar die blijven tenminste gezellig op onze vrijdagmiddag borrel’.
Afgelopen week kreeg ik tijdens een lezing de vraag: maar hoe weet ik nu hoe mensen mij zien? Daar is dus een soort van oplossing voor: watvindikvanjou.nl (onderdeel van ikki).
Op Watvindikvanjou.nl kan je je online identiteit laten checken, niet geautomatiseerd, maar gewoon door een echt persoon. Is dit dan de waarheid? Nee, het is de waarheid in de ogen van je checken (in mijn geval Floor Drees).
Je geeft op de site wat over jezelf aan en hup, daar gaan ze kijken hoe jij over komt. Kritisch, maar open. En zelfs als je er zelf best wat tijd in stopt om te bedenken wat je wel en niet communiceert, zoals ik, zitten daar eye openers in.
Oude sites waar ik weinig meer mee doe die misschien wel eens een update moeten hebben bijvoorbeeld. En kleine pointers hoe bepaalde zaken kunnen overkomen.
Voor iedereen die met personal branding bezig is een goede tip om zichzelf een keer te laten checken, wat vinden anderen nu van jou, onafhankelijk en redelijk objectief. Zonder dat er meteen over alles gezeurd wordt (de foto’tjes van mijn nieuwe konijntje worden als cute gezien, niet als onprofessioneel, en zo hoort het in mijn optiek).
616 views | Reageer (3 reacties)


















Pingback: Je eerste indruk | RecTec