Dit artikel is geplaatst op 19-02-2009 om 22:31 en geplaatst in de categorie Beleid, Overheid, ZZP'ers. Reacties op dit bericht kan je volgen via RSS RSS 2.0 feed. Je kunt een reactie geven, of trackback vanaf je eigen website.
Wouter Bos en Jan Peter Balkenende, of beter, de PvdA en het CDA, zijn bang voor de uitholling van de sociale zekerheid door het stijgende aantal ZZP’ers. Deze mensen dragen aldus deze regeringspartijen veel minder bij aan de sociale zekerheid en daarmee onstaat wat men omschrijft als een ‘solidariteitsprobleem’.
Nu kan ik me persoonlijk verschrikkelijk boos maken over dit soort onzin. Want hiermee wordt de schuld dus geschoven op deze groep die juist die ‘VOC mentaliteit’ heeft, die gaat ondernemen, en niet bij de beleidsmakers die deze groep al sinds jaar en dag zoveel mogelijk probeert te plukken.
Zoals Mei Li Vos aangeeft is bijna 50% niet verzekerd tegen bijvoorbeeld WAO en ik kan uit persoonlijke ervaring vertellen dat ik dat best logisch vind. Naast het feit dat het bijzonder duur is ben je ook nog eens helemaal overgelevert aan de markt. Zelf moest ik naast het ondergaan van een medische test ook mijn complete medische dossier vrij geven om in aanmerking te komen voor zo’n verzekering. En als je nee zegt, heb je niets.
Ik weet zeker dat als je de meeste ZZP’ers de kans biedt om mee te doen aan de sociale zekerheid, ze die nemen. En het systeem hoeft niet ingewikkeling te zijn. Je maakt gewoon een berekening waarbij de storingen van de ZZP’er over de afgelopen paar jaar gemiddeld worden en de uitkering bepaald.
En zo zijn er veel oplossingen, maar dan moet je de groeip wel serieus nemen. En dat zal moeten, want deze groep groeit alleen maar de komende jaren. Ik verwacht dat het makkelijk 20% van de arbeidsmarktpopulatie kan worden over 10 jaar. Een groep dus die de politiek niet meer kan negeren en waar ze iets voor moeten doen.
1.461 views | Reageer (11 reacties)


















Pingback: Vergrijzing: ZZP’ers en zwermen | RecTec